bayrampaşa petek temizlemebayrampaşa petek temizleme

Sağlıklı Bir Isınma İçin Petek Temizleme

Sağlıklı yapılan tesisat ve özellikle de Bayrampaşa Petek Temizleme hizmetlerimiz ile kullanım alanlarınızda yüzde 30 kadar tasarruf sağlayacaktır. Kalorifer peteklerinin tıkanmasına neden olan kireç ve tortuların temizlenmesi makineli sistem ile temizlenmesi sayesinde suyun bütün peteklere çok daha pratik bir şekilde ulaştırılması sağlanabiliyor. Peteklerde bu temizlik çalışmaları yapılmadığında kombi ısıtma sistemi çok daha fazla enerji harcayacaktır. Bu da daha az ısınmanıza neden olur. Temizlik hizmetlerimiz ile gereksiz enerji kullanımının da önüne geçebilirsiniz. Ve çok daha verimli bir şekilde ısınma sağlanabilir. Tesisatın ve peteklerin içinin tamamen temizlenmesi ile sağlıklı bir çalışma sistemi ortaya çıkar. Bu şekilde peteklerinizin ömrü uzayacaktır.

Özellikle kış aylarında peteklerin ısınmaması çeşitli mağduriyetler oluşturabilir. Bu da ev halkının soğuk havalarda hastalıklarla yüz yüze kalmasına neden olacaktır. Isınma sorunlarının neden olduğu bu tip problemler Bayrampaşa kombi servisi hizmetlerimiz ile azalabilir. Daha verimli bir ısınma elde edebilirsiniz. Kalorifer peteğinin ısınmaması farklı problemleri de beraberinde getirir. Bunlar arasında peteklere giden suyun sıcak su tesisatının kirlenmesi ve buna bağlı olarak tıkanmaların yaşanması söz konusu olacaktır.

Bayrampaşa Petek Temizleme – 0537 737 9460

Peteklerde ilaçlı temizliklerin yapılmaması, vana kısmında açma- kapama sorunlarının yaşanması da ortaya çıkabilir. Petek borularında gözle görülmeyen ufak kaçakların olması da farklı sorunların çıkmasına neden olabilir. Isıtma sisteminin yanlış şekilde montaj edilmesi, sıcak suyun devir daim yapmaması, peteklerin hava alması, biriken tortuların peteğin içindeki gözenekleri tıkaması da kalorifer peteklerinin verimsiz bir ısı ortaya çıkarmasına neden olabilir.

Peteklerdeki ısınma sorunlarında öncelikle peteklerdeki hava durumu kontrol edilebilir. Purjör anahtarı ya da tornavida ile bu işlemler pratik bir şekilde yapılabilir. Gevşetme işleminde dikkat edilmesi gereken bu işleminin sonuna kadar açılmamasıdır. Çünkü etrafa su saçılabilir. Su gelene kadar peteğin tüm havası da alınabilir. Bu şekilde Bayrampaşa Petek Temizleme çalışmaları öncesinde ek bir işlem uygulanabilir. Peteklerde hala bir ısınma sorunu var ise mutlaka temizleme çalışmalarına başvurulması gereklidir. Alanında uzman teknik ekiplerimiz çalışmaları ile verimli bir ısınma sistemi elde etmenizi kolaylaştırmaktadır. Bu alanda hızlı, kaliteli ve sonuç odaklı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.