beşyüzevler petek temizlemeBeşyüzevler Petek Temizleme

Beşyüzevler Petek Temizleme

Beşyüzevler petek temizleme; Günümüzde konforu ile dikkat çeken kombilerin kullanımı son derece pratik ve rahattır. Soba gibi kömür tehlikesi, odunların pisliği, uzun uğraşlar gerektiren zahmeti ve islerden gelen pisliği gibi olumsuzluklar ile baş edilmesine gerek bırakmamaktadır. Bu kadar zahmetsiz ve son derece rahat kullanım kolaylığına uzun yıllar devam etmek isteyen kullanıcıların kombi bakımlarını ve Beşyüzevler petek temizleme işlemini düzenli olarak gerçekleştirilmesini sağlaması gereklidir. Tüm cihazlarda olduğu gibi zamanla yıpranma ve performans düşüklüğü gerçekleşebilmektedir. Isınma konusunda etkili olan petekler, ısıyı dışarı veren parçaları oluşturmaktadır. Genel olarak yapılan yıllık kombi bakımlarında petek temizliği de yapılmaktadır; ancak suların çok kireçli olması söz konusu ise petek temizliğinin daha sık yapılması gerekebilir.

Belirli çalışma ayarına sahip kombilerin, beklenen performansta çalışması ve istenen derecede ısıtabilmesi için Beşyüzevler petek temizleme işleminin yapılması gereklidir. Periyodik kombi bakımı ile birlikte petek temizliğinin de yapılması cihazınızı sıfır almış gibi verimli çalışmasına kavuşturmuş olunmaktadır. Peteklerde biriken toz, kir, kireç ve benzeri pisliklerin temizlenmesi, hem maddi hem de manevi kazançlar elde edilmesini sağlamaktadır. Soğuk kış günlerinde ciddi arızalar meydana getirerek ev veya iş yerlerinizde mağdur olmamanız açısından kış mevsimine girmeden bakım ve petek temizliği işlemlerinin gerçekleştirilmesi önemle vurgulanan bir konudur. Özellikle de firmamız gibi profesyonel ve kaliteli firmalardan bu hizmetin alınması en sağlıklı tercihtir.

Kombi bakımlarında ve Beşyüzevler kombi servisi çalışmasında öncelikle kaçak veya tamir gerektiren noktaların olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bazen peteklerde henüz verimini düşürecek bir pislik olmamasına rağmen tesisatlardan kaynaklı bir sorun oluşabilmektedir. Tüm arızalar, sorunlar ve yerinde müdahale edilebilecek verimsiz çalışmalara neden olan unsurlar gözden geçirilerek çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Önce peteklerin üst boruları temizlenmekte sonra alt boruları temizlenmektedir. Petek temizleme konusunda da tüm işlemler yapılırken cihaz sahipleri ile birlikte hareket edilmektedir. Arızaların tamir edilmesi, bakımların tamamlanması ve gerekirse yedek parça değişimleri yapılırken kullanıcı iznine başvurulmaktadır. Böylece güven çerçevesinde kaliteli petek temizleme ve diğer kombi hizmetleri gerçekleştirilerek kullanıcı ile birlikte kontrol edilerek çalışma tamamlanmaktadır.