radyatör temizliğiradyatör temizliği

Radyatör Temizliği

Radyatör Temizliği önceki yıllarda oldukça zahmetli olan ve oldukça da uzun süren radyatör temizliği artık günümüzde daha profesyonel hale gelmiştir. Eski yıllarda tüm petekleri söküp içlerini hortum yardımıyla yıkarken şimdilerde bu işlemlerin tamamı profesyonel cihazlar ile yapılmaktadır.

Profesyonel cihazlar ile yapılan petek temizliği  ortamın daha temiz kalmasını sağlarken aynı zamanda işlemlerin kısa sürede bitmesi ile sonuçlanıyor. Bu son derece ciddi bir kolaylık. Birçok kişi kendi çapında yaptığı temizlik ile peteklerinin performansının yükselmesini umut etse de pek sonuç alamazlar.

Çünkü temizlik sırasında tercih edilen ilaçlı kimyasal maddeler radyatörlerinizin daha temiz olmasını sağlamaktadır. İlerleyen teknoloji ile her geçen gün daha çok tercih edilen kalorifer temizliği hizmetimiz yakıttan tasarruf edebileceğiniz bir işlemdir.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

Radyatör temizliği işleminin nasıl yapıldığına dair aklınızda soru işaretleriniz varsa firmamız bu konuda size gerekli bilgileri verecektir. Genellikle peteklerin sayısı kullanım alanlarına göre belirlenir.

Bir evde ortalama 6 adet petek ve 1 adet de havlupan olduğu varsayılırsa kalorifer temizliği için sizden isteyeceğimiz süre maksimum 2 saattir. İşlem için en ideal yer banyo ya da mutfaktır.

Mutfakta size engel olmak istemediğimiz ve pis suyun kokusunun mutfağa yayılmasını istemediğimiz için genellikle petek temizliği için banyo en ideal yerdir.

Makinemizi kullanmadan önce havlupanı dikkatli bir şekilde sökeriz. Ardından makinayi tesisat borularına takarak işe başlarız. Radyatörün içerisinde biriken pis suyun tahliyesini yaparız. Tüm radyatörlere bu işlemi yaptıktan sonra ilaçlı kimyasal maddeleri radyatörlerinize tekrar aktarıp içerisinde birikmiş tüm kir ve kalıntıların temizlenmesi sağlarız.

Ayrıca şunuda belirtelim, kullandığımız kimyasalların tamamı sağlığa zarar vermeyen özelliklerdedir.

Radyatör Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılmalı

Radyatör Temizliğinin Avantajları

Petek temizliğinden emin olabilmemiz için radyatörlerinize gönderdiğimiz kimyasalın tekrar tahliyesi yapılır. Temiz su gelene kadar tahliye-aktarım işlemine devam edilir. Profesyonel cihazlar ile yapılan bu işlemlerin peteklerinizde kalıcı çözümler oluşturacağına emin olabilirsiniz.

İlaçlı bir kalorifer temizliği yapmamızın faydasını temizlik sonrası kombi ısınız ile petek ısınızın hemen hemen aynı rakamlarda olduğunu gördüğünüzde anlayabilirsiniz. Normalde temizliği yapılmamış radyatörlerin ısısı kombi ısısına göre daha düşüktür.

Temizlik sayesinde bu karşılıklı dengeyi korumanıza olanak sağlıyoruz. Her bir petekte %19 luk bir derece kazanmaya başlarsınız. Özellikle maddi açıdan sizi kara geçirecek bu işlem için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.